BIOGRAPHY

9. august 2016 at 11:00

Dakota Johnson, rodným jménem Dakota Mayi Johnson narozena 4. října 1989 v Austin, Texas. Dakota je americká herečka a modelka, která se narodila do herecké rodiny Melanii Griffithové a Donu Johnsonovi. Její babička Tippi Hedrenová je také herečka.

Objevila se ve snímcích The Social Network (2010), Netvor (2011), 21 Jump Street (2012) a Need for Speed (2014). Hlavní postavu Anastasii Steele ztvárnila ve filmu Padesát odstínů šedi (2015), adaptaci stejnojmenného bestselleru E L Jamesové, za což obdržela Zlatou malinu za nejhorší ženský herecký výkon v hlavní roli.

V mládí navštěvovala základní školu v Aspenu. Později začala navštěvovat Santa Catalina School v Monterey v Kalifornii. Jako dítě byla milovnicí tance. O modeling se začala zajímat již ve věku 12, při focení s dětmi z jiných celebrit pro Teen Vogue. Po absolvování vysoké školy podepsala kontrakt s William Morris Agency a začala tak svoji hereckou kariéru. Prorazila také ve světě modelingu. V roce podepsala smlouvu s modelingovou agenturou IMG Models. Od roku 2008 předváděla oděvy pro firmy Mango, Wish, sluneční brýle Oliver Peoples nebo legíny japonského módního řetězce Uniqlo.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.